KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17004078
nr 1700 4078
Erik Sääf
(1856-1934), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad. Olja på duk, 65x100 cm, yttermått inklusive ram: 78x114 cm
Kondition: färgbortfall, slitage, skador
Erik Sääf, svensk konstnär född 1856, död 1934.
Utrop:
500 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 12 maj 2025
kl 19:15:21
200 kr
500 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
2.000 kr